Starp aizām

Es pēdējās dienās esmu saskārusies ar tik daudz lietam, kas liekas neiedomājamas, nereālas. Sākumā cīnijos un izteicu savas domas, bet nē, nav jēgas cīnīties ar to vilni. Ir forši, ka māsām līdzīgas domas. Visādi citādi, vēl tikai rītdiena un tad 2 nedēļas ”atvaļinājum”. Šķiet, ka neviens kurss pirms mums nav tik aktīvi gatavojies kursa darbu rakstīšanai. Bet šeit Vācijā viss ir ciet. Skolas, biblotēkas. Visi iespējamie pasākumi un kursi ir atcelti. Paliek internets un dīvāns. Un kursa darbs. Visdrīzāk no pirmndienas būs aizliegts iziet no mājas bez iemesla. Tikai pie ģimenes ārsta, uz aptieku un uz veikalu iepirkt pārtikas produktus. Uz darbu tikai tie, kuriem ir speciālas izziņas, ka darbs bez šiem cilvēkiem nevar iztikt. Piektdien tādu izziņu dabūju. Na jā.

Šķiet, ka sabiedrība ir pārliecībā, ka slimnīcas ir pārpildītas ar koronas pacientiem un mēs strādājam dienu un nakti. Realitāte ir tāda, ka daudzas ne tik svarīgas manipulācijas ir atliktas. Tiem, kam esam vajadzīgi, pie mums tiek. Strādājam uz priekšu. Bez apmeklētājiem, bez ģimenes locekļiem. Viss liekas tik mierīgi, tik sterili. Koronas pacienti? Vakar pirmajam pacientam pozitīvs rezultāts. Pacients iet pīpēt, tātad nav ”intensīvs”. Ar to arī stāsts ir beidzies. Tas nav kā sabiedrība to iedomājās, ka intensīvās nodaļas pilnas un nodaļās pilnas. Nav tā. 15 tūkstoši ”inficēto” Vācijā. Tieši tā, inficēto, nevis saslimušo, jo pēc Roberta Koha institūta sniegtās informācijas aptuveni 80% nav simptomi vai ir viegli saausktēšanās simptomi.

Es netaisos skraidīt apkārt un sevi speciāli aplipināt vai arī kādu citu riskēt, bet sēdēšana mājās apdraud mani vairāk, nekā Korona. Es domāju, ka tāda neesmu tikai es, bet arī daudzi citi. Jau tas vien, ka mans no manas diabetoloģes nozīmētā terapija ir mīnus 1 kg mēnesī, ka fiziskās aktivitātes ir svarīgas manai ogļhidrātu vielmaiņai, ka es tik un tā turpināšu braukt ar riteni. Jā, es varu atzīties, ka šidien biju ar manu vīru pastaigāties. Bet kādēļ lai es neietu ar viņu svaigā gaisā, ja jau mēs mājās esam tā pat kopā?! Un saules gaismā visi baciļi mirst ātrāk.

Publicējis

lasmons

Kinesthetic.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s