Cita dimensija

Cik viegli ir attiecināt esošo situāciju uz visu pasauli vai vismaz lielu daļu no tās. Kad liekas, ka visur ir tā pat.

Es zinu, ka Latvijā visiem, kas iebraukuši no valstīm, kur pēdējo 14 dienu laikā kumulatīvā COVID-19 incidence ir virs 15 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem, jāievēro divu nedēļa pašizolācija. Es bija šokēta uzzinot, ka valda uzskats, ka visā Eiropā ir tik pī*** noteikumi. Vācijā un lielā daļā Eiropas nekas tāds nav. Ok, Vācijā ir ”nedrošo” valstu saraksts, kur ir pa lielam visas valstis, kas nav Eiropas Savienībā. Bet visas Eiropas Savienības valstis Vācijas iedzīvotāji var apmeklēt bez jebkādām pašizolācijām atgriežoties. Jau no jūnija vidus ceļojumu ierobežojumi vāciešiem ES līmenī ir atcelti un Vācija interesantā kārtā nav vēl iekļauta Latvijas “bīstamo” valstu sarakstā.

Tas saraksts arī izraisa man vairak jautajumus, nekā atbildes. Manā Vācijas bundeslandē, jur kopumā dzīvo aptuveni 9 reizes vairāk iedzīvotāji, nekā Latvijā, pēdējās nedēļas kumulatīvā incidence COVID-19 ir ap 6,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Esmu pārāk slinka, lai meklētu faktisko pēdējo 2 nedēļu incidenci, bet rupji rēķinot tā varētu būt pie 13 gadījumiem. Inficēšanās gaījumi aug (inficēšanās, nevis saslimšanas). Tad nu varētu būt, ka augusta beigās, kad taisāmies uz Latviju, tas mūsu bundeslandē varētu būt virs 15 gadījumiem. Un kas par to? Nekas, jo Vācijā ir pietiekami daudz bundeslandes ar krietni mazākiem saslimšanas skaitļiem un viss tiek attiecinats uz 80 miljoneim vāciešu. Te var puse mana 80 tūkstošu pilsēta saslimt un tik un tā man būs tiesības iebraukt Latvijā bez pašizolēšanās. Tas ir tāds (dažu) latviešu apmātības vājprāts, ka tikai iebraucēji ir vainīgi pie visiem gadījumiem, kas ir atrasti.

Es strādāju limnīcā, vairākas dienas izpalīdzēju slimnīcas skrīninga teltī, kur man bija kontakts ar visiem slimnīcas apmeklētājiem, nodaļā strādāju kopā ar beļģu asistentārsti, kura vismaz divas reizes mēnesī brauca uz Beļģiju (nedrošo Beļģiju). Es eju uz yumbu un eju peldēt un esmu bijusi IKEA un 3 dažādos restorānos pēdējās nedēļas laikā, un apkampos ar prakses vadītājām, un biju ar nez cik bērniem ar temperatūru kontaktā, un es esmu dzīva un vesela. Un jā, dzīvoju bundeslandē, kur saslimšans gadījumi aug un pārsniegs mistisko 15 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem robežu.

Es neesmu COVID-19 noliedzēja un es neuzskatu, ka ta sērga būtu speciāli jāizplata, BET man vienkārši liekas pretīga SPKC akcija, kur ciemiņa priekšā aizcērt durvis. Tas man liekas justies kā noziedziniecei. It kā Latvijā tiktu pieņemts, ka visi āryemnieki būtu automātiski nepārtraukti ar COVID-19 inficēti un speciāli apdraudētu ”šķīstos” Latvijas iedzīvotājus. Es būšu augusta beigās Latvijā. Man ar Heiko ir pietiekami daudz apmešanās vietas, lai izvairītos no citiem cilvēkiem. Bet gribās visus satikt tik un tā. Tad nu piedāvāšu tikties. Tie kas grib tikties, ar tiem tikšos, ar tiem kuri negrib, tiksimies kādu citu reizi. Es neuzskatu, ka brīvā dabā man būtu lielas iespējas kadu citu inficēt. Gribu Heiko Ķemeru dabas takas parādīt.

Man teica, ka sabiedriskajā transportā neviens nenēsā maskas. Parastus aizsarglīdzekļus izmantot – tikai ne to! Bet kaut kādas ārzemnieku sazvērestības teorijas izdomāt un nez kādas neapstiprinātas informācijas, ka ar COVID-19 visi slimo 3 mēnešus, to gan. Par Tērbatas ielu un DAUDZIEM citiem pasākumiem, kur visi kopā saspiedušies, vispār labāk nerunāt. Bet nu jā, ārvalstnieki pie visa vainīgi.

Publicējis

lasmons

Kinesthetic.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s